Konec marca ponovno (o)čistili občino

Sobotno dopoldne, 30. marca 2019, je bilo pri velikem številu občanov naše občine že tradicionalno rezervirano za očiščevalno akcijo, ki jo organizira Občina Šmartno ob Paki skupaj z vaškimi skupnostmi in Mladinskim centrom Šmartno ob Paki. Odziv na letošnjo je bil res zelo velik saj je okolico cest, pešpoti, železniške proge, … in na splošno naravno okolje v katerem bivamo, čistilo kar 170 udeležencev. To nas veseli in dokazuje, da so prebivalci naše občine zelo naravno ozaveščeni. Veseli tudi, da je bilo med udeleženci veliko število otrok, kar kaže na to, da se nam za čisto prihodnost naše občine ni bati. Na akciji je bilo pobranih 2.840 kilogramov odpadkov. To je res kar veliko, a še zdaleč ne toliko kot se je odpadkov nabralo pred leti. To je tudi rezultat sistematičnega čiščenja okolja in večje ozaveščenosti pri ljudeh. Akcijo je spremljalo prijetno sončno vreme, ki je udeležence grelo tudi na zaključku pri mladinskem centru, kjer so se ti okrepčali s toplo malico in osvežilno pijačo, za kar je poskrbela občina.

 

1-DSCN5047


RSS